PREDSTAVITEV PESNIŠKE ZBIRKE

VABILO NA PREDSTAVITEV PESNIŠKE ZBIRKE

TAJA VRATARIČ: LOVITI SVETLOBO

Literarna sekcija KUD Fofité vas vljudno vabi na dogodek predstavitve pesniške zbirke Loviti svetlobo avtorice Taje Vratarič. Predstavitev bo potekala v petek, 2. junija 2023 ob 19. uri v Kulturnem domu Medvode.
Taja Vratarič je slovenska pesnica mlajše generacije, ki v svojih delih emotivno prepleta ključne tematike človeškega obstoja. Na dogodku vas bomo, ob podpori različnih ustvarjalcev, popeljali na pesničino popotovanje po globinah golote, razpada in zaleta, vse do polj prostranosti, živetja in svetlobe.

Ni ne roke ne biča
ne barv vmes
na dnu kozarca grozeča pest.
V ušesih zvok spokojnih smrek
spodaj ležišče
ne zemlja – plaz solza je prek!
Na vratu rez in posušena kri,
v rokah bič,
pa ni moči.
(Taja Vratarič, Roka : Bič)

Zaradi omejenega števila mest je prijava na dogodek možna le preko povezave do 31.5.2023.

Na predstavitvi bo možen tudi nakup pesniške zbirke po znižani ceni, prav tako bodo na voljo recenzijski izvodi.

Dodatne informacije: literarna.fofite@gmail.com

S prijetnimi pozdravi,
    KUD Fofité

KAJ JE FOFITÉ?

Fotografija, Film, Teater.

Fofité je umetniško oživljanje, preživljanje, izživljanje na več področjih ustvarjalne pokrajine med kaosom in harmonijo.

Kar nam pade v oči, skušamo shraniti v spomin. Fofité s fotoaparatom.

V spominih se nam odvijajo zgodbe vseh časov. Fofité je zaljubljen v film.

Obstaja prostor resnice, kjer je predstava prav to, čemur smo priča. Fofité živi za teater.

Društvo Fofité v letu 2021 praznuje 10. obletnico svojega obstanka. Ja, človek bi si rekel, tako mlado društvo… In če povprašate o tem kateregakoli člana, vam bo vedno odgovoril v smislu – „res je, mladi smo, ampak kvaliteta govori sama zase“.

KUD Fofite je društvo, ki je v svojih 10ih letih nanizalo uspehe na vseh področjih. V gledališkem, filmskem, fotografskem, in še marsikaterem drugem področju, se je izkazalo kot društvo, ki temelji na povezovanju s strokovnjaki in profesionalnimi mentorji.

Poleg gledališke dejavnosti opazen delež h kulturnemu življenju prispeva še vsaj z Fotosekcijo KUD Fofité (z ustvarjanjem, razstavami in ohranjanjem dediščine) in več kot petnajst let organiziranja Večerov filmske glasbe.